អភិបាលខេត្ត​បាន​ណែនាំ​ដល់​មន្ទីរ​ជំនាញ​ដែល​កំពុង​ដំណើរការ​ក្នុង​អង្គភាព​ច្រក​ចេញចូល​តែមួយ​ ខេត្ត​ត្រូវ​បម្រើ​សេវាកម្ម​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ឲ្យ​បាន​តាម​ការកំណត់​និង​គ្មាន​ទារ​សេវា​ក្រៅ​
បន្ទាយមានជ័យ ៖ អភិបាលខេត្ត​បាន​ណែនាំ​ដល់​មន្ទីរ​ជំនាញ​ដែល​កំពុង​ដំណើរការ​ក្នុង​អង្គភាព​ច្រកចេញចូល​តែមួយ​ខេត្ត​ត្រូវ​បម្រើ​សេវាកម្ម​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ឲ្យ​បាន​តាម​ការកំណត់​និង​គ្មាន​ទារ​សេវា​ក្រៅ​នោះ​ទេ​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ដាក់​បញ្ជូន​អង្គភាព​នៅ​រសៀល​ថ្ងៃទី​២៧ ​ខែធ្នូ ​ឆ្នាំ​២០១៨ ​នៅ​អង្គភាព​ច្រកចេញចូល​តែមួយ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​។
លោក ឈឺ​ន សូ​រី​យ៉ា ប្រធាន​អង្គភាព​ច្រកចេញចូល​តែមួយ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​បាន​មានប្រសាសន៍​រាយ​ការណ៍​ថា ​ក្រោយ​ពេល​ដែល​ក្រសួងមហាផ្ទៃ​ស្នើ​រដ្ឋបាល​ខេត្ត​ត្រូវដាក់​អង្គភាព​ច្រកចេញចូល​តែមួយ​រដ្ឋបាលខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ​នៅ​ខែ​កក្ក​ដា​ឆ្នាំ​២០១៨ ដើម្បី​ធានា​ដល់​ការ​ចាប់ផ្តើម​ដំណើរការ​អង្គភាព​ច្រកចេញចូល​តែមួយ​ឲ្យ​បាន​ឆាប់រហ័ស​និង​ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធភាព​។
លោក​បាន​បញ្ជាក់​ថា​ ក្រោយ​ពេល​ដែល​ដាក់​ដំណើរការ​អង្គភាព​ច្រកចេញចូល​តែមួយ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និង​មន្ទីរ​ពាក់ព័ន្ធ​បាន​ដាក់​បញ្ចូល​ឲ្យ​ដំណើរការ​ហើយ​ជាក់ស្តែង​នៅពេលនេះ​បាន​ប្រជុំ​ដាក់​ប​ញ្ចូ​ល​អង្គភាព​២ រួមមាន​១​រៀបចំ​ដែនដី​នគរូបនីយ៍កម្ម​និង​សំណង់ ២​កសិកម្ម​ស​រុក្ខា​ប្រ​ម៉ាញ់​និង​នេសាទ​ដើម្បី​ឲ្យ​បាន​ដំណើរការ​ក្នុង​អង្គភាព​ច្រកចេញចូល​តែមួយ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។
ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​លោក លី សារី អភិបាលរង​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​មានប្រសាសន៍ថា​ ក្រោយ​ពេលដែល​អង្គភាព​ពាក់​ព័ន្ធ​ដាក់​បញ្ជូន​ក្នុង​អង្គភាព​ច្រក​ចេញចូល​តែមួយ​ខេត្ត ហើយ​ត្រូវ​ខិតខំ​បម្រើសេវា​ប្រជាពលរដ្ឋ​ឲ្យ​ឆាប់រហ័ស និង​ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធភាព សម្រាប់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ឲ្យ​បាន​ទាន់​ពេល​វេលា​ហើយ​មិន​ត្រូវ​ទាមទារ​សេវា​ក្រៅ​ខុសពី​គោល​ការ​រដ្ឋ​បើ​មាន​ត្រូវ​ប្រឈមមុខ​ច្បាប់​៕